طراحی سایت از ابتدا تا انتها

طراحی سایت طراحی وب سایت ساخت سایت شرکت طراحی سایت طراحی سایت در تهران

اولین قدم در طراحی سایت موفق طراحی نقشه کلی طراحی سایت است. شما بایستی نقشه اولیه طراحی سایت خود را قبل از طراحی ایجاد کنید و پس از بررسی و بازنگری طرح نقشه طراحی سایت نهایی را اجرایی نمایید.

اولین قدم در اجرای سایت تهیه متون و مطالب وب سایت است. سعی کنید با بررسی وب سایت های مشابه و همچنین دقت در نیازهای مخاطبین خدمات و یا محصولات خود متن مناسب را برای صفحات گوناگون وب سایت خود آماده کنید. در تهیه متن صفحات دقت کنید تا در عین کوتاه بودن مفهوم و مسائل مهم را نیز برای بازدیدکنندگان سایت شما روشن کنند. پس سعی کنید در کوتاه ترین جملات بیشترین و بهترین مفهوم را برسانید. همیشه دقت کنید که اکثر کاربران اینترنت اشخاص کم حوصله ای هستند!!

طراحی سایت از ابتدا تا انتها

طراحی سایت کارآمد ، مفید و کامل

در متن صفحات طراحی سایت خود سعی کنید از واژگان و کلمات کلیدی مورد نظر در موتورهای جستجوگر هم بهره ببرید و به تعداد مناسب آنها را تکرار نمایید. این کار به بالا بردن رتبه طراحی سایت شما در موتورهای جستجوگر کمک شایانی میکند.

قدم بعدی پس از آماده سازی مطالب طراحی سایت ، گرافیک و ظاهر قالب طراحی سایت است. در طراحی قالب وب سایت سعی کنید از رنگ های مناسب استفاده کنید. رنگ وب سایت شما بایستی با زمینه فعالیت ، لوگو و یا آرم و رنگ محصولات شما همخوانی داشته باشد. در انتخاب رنگ پس زمینه و همچنین فونت های وب سایت نیز بسیار دقت کنید. سعی کنید نوشته های سایت به اندازه کافی وضوح داشته باشد تا بازدیدکنندگان برای خواندن مطالب با مشکل مواجه نشوند. یکی از بهترین رنگ ها استفاده از رنگ مشکی برای متون بر روی پس زمینه سفید یا خاکستری روشن است. سعی کنید هیچگاه مطالب وب سایت را بر روی پس زمینه عکس نمایش ندهید. مطالعه مطالب در این حالت برای بازدیدکنندگان کاری دشوار و کسالت آور خواهد بود.

این امر در بحث طراحی سایت دقیقا مشابه با مقوله طراحی سایت آزمایشگاه می باشد و در سیستم طراحی سایت هماهنگی خاصی مابین این دو عامل وجود دارد.

یکی دیگر از مسائل مهم در گرافیک طراحی سایت ، لود شدن سریع صفحات است. سعی کنید تصاویر در عین زیبایی و جذابیت بصری از نظر حجم مناسب باشند تا با بالاترین سرعت بازخوانی شوند. معمولا بهتر است تصاویر بکار رفته در قالب طراحی سایت از 70 کیلوبایت سنگین تر نباشند.

لینک ها یا Navigation یکی از مهترین عناصر در هر وب سایت است. سعی کنید لینک ها در طراحی سایت کاملا مشخص باشند و از از رنگ مناسبی برای تفکیک لینک ها از مطالب عادی استفاده نمایید. در هر وب سایت انتقال آسان از صفحه ای به صفحه دیگر برای کاربران بسیار مهم است پس همیشه لینک ها را در جای مناسب و کاملا قابل درک قرار دهید. یکی از بدترین حالت ها رفتن به یک صفحه بن بست است. منظور از صفحه بن بست صفحاتی هستند که کاربر در آنها راهی برای رفتن به صفحات دیگر پیدا نمیکند و مجبور میشود با استفاده از کلیدهای راهبری مرورگر خود دوباره به عقب بازگردد. لینک های اصلی وب سایت را در تمامی صفحات وب سایت و در نقطه ای کاملا مشخص تکرار نمایید تا کاربر در تمامی صفحات در همان منطقه به آنها دسترسی داشته باشد و گیج نشود.

طراحی سایت از ابتدا تا انتها

زیر و بم طراحی سایت

اگر صفحات و مطالب زیادی در طراحی سایت شما وجود دارد استفاده از گزینه جستجو Search نیز میتواند به بازدیدکنندگان در یافتن مطالب مورد نظر و مرور صفحات طراحی سایت کمک شایانی کند.

دقت داشته باشید که پس از طراحی و نصب قالب اولیه وب سایت ، سایت خود را در مرورگرهای رایج گوناگون بررسی نمایید. گاهی ممکن است ظاهر طراحی سایت در برخی مرورگرها به هم ریختگی داشته باشد. اگر میتوانید حتی در دستگاه های گوناگون هم طراحی سایت را بررسی نمایید. به عنوان مثال سایت را در انواع تبلت و موبایل هم مورد بررسی قرار دهید تا مشکلی از نظر نمایش نداشته باشد.


بازگشت

برخی از مطالب طراحی سایت