طراحی سایت برای بازدیدکنندگان

طراحی سایت طراحی وب سایت ساخت سایت شرکت طراحی سایت طراحی سایت در تهران

موارد زیر تقریبا در مورد تمامی کاربران اینترنت و وب مشترک هستند:

ثبات طراحی سایت را رعایت کنید

ثبات یکی از مهمترین عناصر در واسط کاربری یک وب سایت است. تقریبا تمامی طراحی سایت ها از محل های یکسانی برای قرارگیری دکمه ها و کلیدها استفاده میکنند. این محل ها را تغییر ندهید.

به انتظارات کاربران در طراحی سایت احترام بگذارید

کاربران انتظار دارند در تمامی طراحی سایت ها با ثبات و استایل تقریبا یکسانی مواجه شوند. به این خواست آنها احترام گذارید.

طراحی سایت برای بازدیدکنندگان

سعی کنید از نرم افزارهای عمومی مورد استفاده کاربران پشتیبانی کنید

کاربران تقریبا همگی از نرم افزارهای مرسوم و مشخصی برای دسترسی به اطلاعات وب سایت ها استفاده میکنند. سعی کنید طراحی سایت شما هماهنگی کافی با تمامی نرم افزارها و استانداردهای وب را داشته باشد.

از عنصر غافلگیری نیز در طراحی سایت خود به موقع استفاده کنید

دقت کنید گاهی اوقات غیر ثابت بودن نیز مفید است. سعی کنید کاربر خود را همیشه هشیار نگاه دارید. البته از عنصر غافلگیری بیش از حد نیز استفاده نکنید چون این کار باعث میشود کاربران در سایت چندان احساس راحتی نکنند.

در طراحی سایت استفاده از سایت را تا حد امکان ساده کنید

سادگی همیشه باعث میشود تا کاربران ساده تر و راحت تر سایت را درک کنند. سعی کنید از شلوغی بصری طراحی سایت تا حد امکان کم کنید.

بر روی شناخت صحیح طراحی سایت تکیه کنید و نه حافظه کاربران

به حافظه سپردن همیشه سخت است. انتظار نداشته باشید کاربران چیزی را به خاطر بسپارند.

طراحی سایت برای بازدیدکنندگان

همیشه فرض کنید کاربران چیزی را در طراحی سایت شما با دقت نمیخوانند

کاربران کمتر به خود زحمت مطالعه دقیق مطالب را در طراحی سایت میدهند. همیشه سعی کنید تا کاربران را به شکلی زیرکانه به خواندن مطالب سایت تشویق کنید.

خطاهای کاربر را به آنها گوشزد کنید

به کاربران اجازه دهید تا در برخی قسمت های سایت اشتباه کنند و سپس اشتباه آنها را به آنها گوشزد کنید. به عنوان مثال ورودی های فرم آنلاین را در صفحات وب سایت اعتبارسنجی کنید و اگر خطایی از جانب کاربر رخ داد به آنها خطای رخ داده و همچنین راه حل صحیح را تذکر دهید.

این امر در بحث طراحی سایت دقیقا مشابه با مقوله طراحی سایت برای رتبه گوگل می باشد و در سیستم طراحی سایت هماهنگی خاصی مابین این دو عامل وجود دارد.

کاربران را محدود نکنید و چندین روش برای انجام کارهای مشابه در نظر داشته باشید

سعی کنید برای دسترسی به صفحات و یا امکانات چند روش یکسان در صفحه داشته باشید. مثلا برخی کاربران ممکن است نقشه طراحی سایت را هنگامی که به دنبال چیزی هستند به جستجو ترجیح میدهند. در طراحی سایت از کاربران مبتدی تا حرفه ای ، همه را مدنظر داشته باشید.

روی سرعت طراحی سایت تمرکز داشته باشید

کاربران همواره از سایت های کند واهمه دارند. مطمئن شوید صفحات طراحی سایت سریع بارگذاری میشوند. این مسئله به معنی حذف گرافیک از طراحی سایت نیست بلکه به معنی استفاده از تصاویر با حجم ، کیفیت و کمیت مناسب در طراحی سایت است.


بازگشت

برخی از مطالب طراحی سایت