طراحی سایت بهینه برای گوگل

طراحی سایت طراحی وب سایت ساخت سایت شرکت طراحی سایت طراحی سایت در تهران

سعی کنید در صفحات وب سایت خود مطالب متنی بیشتری قرار دهید. حداقل تعداد کلمات در هر صفحه وب سایت شما بایستی بین 200 تا 300 کلمه باشد. گوگل به صفحاتی که تنها یک یا دو جمله متن را در خود جای داده اند توجهی نمیکند. هر قدر مطالب یک صفحه بیشتر و غنی تر باشد گوگل به آن صفحه توجه بیشتری میکند.

تعداد کلمات کلیدی در طراحی سایت

کلمات کلیدی مورد نظر شما بایستی در هر صفحه حداقل چهار یا پنج بار تکرار شوند. قطعا هر قدر تعداد کلمات یک صفحه بیشتر باشد امکان درج و تکرار کلمات کلیدی در آن صفحه نیز بیشتر میشود. در عین حال سعی کنید کلمات کلیدی را در صورت امکان به صورت مجزا و یا در کنار هم تکرار کنید. به عنوان مثال شما کلمه SEO Optimize را در نظر بگیرید. شما میتوانید کلمه SEO Optimize را در چند مرحله و همچنین کلمات SEO و Optimize را نیز با تعداد کمتر به صورت مجزا در متن طراحی سایت تکرار کنید.

چگالی کلمات کلیدی در صفحات

مفهوم چگالی میزان تکرار آن نسبت به تعداد کل کلمات در یک صفحه وب سایت است. میزان مطلوب چگالی بین 5 تا 7 درصد است. یعنی اگر صفحه طراحی سایت شما دارای 100 کلمه است بهتر است در متن آن حداکثر 7 بار کلمه کلیدی را تکرار کنید.

طراحی سایت بهینه برای گوگل

طراحی سایت بهینه شده

دقت کنید که در تکرار کلمات کلیدی در صفحات وب سایت زیاده روی نکنید زیرا در این صورت گوگل وب سایت شما را به عنون اسپمر شناسایی میکند و ممکن است حتی طراحی سایت شما را برای همیشه حذف کند.

گوگل همچنین به کلمات و عباراتی که پررنگ و تاکیید دار شده اند نیز بیشتر توجه میکند. به عنوان مثال برخی کلمات را به صورت بولد Bold از سایر مطالب صفحه وب سایت مجزا کنید.

دقت کنید در استفاده از این خصیصه نیز در طراحی سایت زیاده روی نکنید.

انتخاب مناسب برای عناوین صفحات در زمان طراحی سایت

گوگل همواره در رتبه بندی و رنک به عناوین صفحات وب سایت نیز توجه زیادی میکند. همیشه سعی کنید در انتخاب عناوین صفحات به اهمیت آن در جستجوی کاربران در گوگل نیز دقت کنید. به عنوان مثال اگر در یک صفحه مطالبی درباره روش جلوگیری از بیماری سرماخوردگی را مطرح کرده اید بهتر است عنوان صفحه خود را "روش های جلوگیری از بیماری سرماخوردگی" عنوان کنید.

بهتر است عناوین صفحات شما نهایتا 50 کاراکتر باشد.

استفاده از تگ ALT برای معرفی بهتر تصاویر به گوگل

تمامی تصاویر در اینترنت از طریق صفت Alternative Text یا همان ALT به گوگل و موتورهای جستجوگر معرفی میشوند. همواره سعی کنید تمامی تصاویر طراحی سایت خود را از طریق این صفت به موتورهای جستجوگر معرفی کنید.

توضیحات Description

حتما متوجه شدید که در زیر نتایج جستجوی گوگل یک یا دو سطر توضیح نیز وجود دارد. این متن در واقع همان Description است. همواره سعی کنید در تنظیم متن برای بخش توضیحات یا همان Description نیز از کلمات کلیدی به میزان کافی استفاده کنید. معمولا موتورهای جستجوگر حداکثر 200 کاراکتر را به عنوان توضیح برای صفحات طراحی سایت ثبت میکنند.

متاتگ و یا کلمات کلیدی طراحی سایت Keyword

در واقع کلمات کلیدی به عنوان یک راهنما برای موتورهای جستجوگر عمل میکنند. البته این کلمات در مقایسه با عنوان صفحه و بخش توضیحات در مرتبه کمتری قرار دارد اما در انتخاب کلمات نیز دقت کافی داشته باشید و کلمات را با علامت کاما از هم تفکیک کنید.

هر چه تعداد طراحی سایت بیشتر باشد بهتر است

این امر در بحث طراحی سایت دقیقا مشابه با مقوله طراحی سایت پزشکی می باشد و در سیستم طراحی سایت هماهنگی خاصی مابین این دو عامل وجود دارد.

طراحی سایت بهینه برای گوگل

این یک اصل مهم است که گوگل و موتورهای جستجوگر به وب سایت هایی که صفحات بیشتری دارند توجه بیشتری میکنند. همچنین هر قدر بروزرسانی وب سایت بیشتر باشد باز هم گوگل به طراحی سایت توجه بیشتری میکند. به عنوان مثال اگر شما به صورت روزانه اطلاعات وب سایت خود را تغییر دهید و مطالب جدید به وب سایت اضافه کنید قطعا گوگل به سایت شما توجه بیشتری میکند.

هرگز از کلمات و عناوین تکراری در طراحی سایت استفاده نکنید

دقت داشته باشید که عناوین تکراری و یا استفاده از کلمات کلیدی و یا توضیحات یکسان در دو صفحه طراحی سایت به ضرر شماست و گوگل به شما از این بابت امتیاز منفی میدهد.

صفحه اصلی وب سایت مهمترین صفحه طراحی سایت است

همیشه صفحه اصلی و یا همان صفحه اول وب سایت بیشتر مورد توجه موتورهای جستجو قرار میگیرند. آمار نشان میدهد که موتورهای جستجو همواره 40 تا 50 درصد توجه خود را به صفحه اول وب سایت معطوف میکنند. سعی کنید صفحه اول وب سایت خود را با متن مناسب و مرتبط با زمینه کاری خود پر کنید.

سعی کنید همیشه برای لینک ها از متن استفاده کنید

موتورهای جستجوگر در شناسایی تصاویر ضعیف عمل میکنند پس بهتر است همواره از متن برای لینک های طراحی سایت خود استفاده کنید.

در طراحی سایت هرگز از متن های مخفی استفاده نکنید

متن نامرئی در واقع متن هایی هستند که با رنگ پس زمینه یکی هستند. مثلا متن شما سفید باشد و رنگ پس زمینه نیز سفید. در واقع با این کار متن توسط کاربران دیده نمیشوند اما موتورهای جستجو آنها را شناسایی میکنند.

اهمیت دریافت لینک از طراحی سایت های مهم و پربازدید

سعی کنید از طراحی سایت های مهم و پربازدید لینک دریافت کنید. به عنوان مثال اگر شما از طراحی سایت istgah.com لینک دریافت کنید برای گوگل بسیار پر اهمیت تر از یک طراحی سایت ناشناخته خواهد بود.دقت کنید میزان همخوانی مطالب وب سایت مبدا با مطالب طراحی سایت شما هم مهم است. به عنوان مثال اگر طراحی سایت شما در زمینه ورزش است بهتر است شما از سایت های مهم مرتبط با ورزش لینک بگیرید.

معرفی وب سایت به طراحی سایت های دایرکتوری و فهرست

در اینترنت فهرست و دایرکتوری های بسیاری وجود دارد که بسیاری از آنها نیز به صورت رایگان طراحی سایت شما را ثبت میکنند. معمولا گوگل و موتورهای جستجو به این دایرکتوری ها توجه میکنند و سایت های موجود در آنها را رتبه بندی میکنند. البته سعی کنید در تمامی سایت های رایگان سایت خود را ثبت نکنید زیرا ثبت طراحی سایت در این قبیل سایت ها معمولا نتیجه عکس دارد. همچنین در استفاده از نرم افزارهایی که سایت شما را به سایت های دیگر معرفی میکنند نیز دقت کنید زیرا کل سایت های اصلی دایرکتوری در حدود صد مورد هستند و هنگامی که صحبت از هزاران سایت به میان می آید قطعا سایت های رایگان فراوانی نیز در میان خواهد بود و این یعنی دریافت صدها و یا هزارها ایمیل اسپم از آن سایت ها در هر روز!! توصیه ما این است که عملیات معرفی وب سایت به موتورهای دایرکتوری و یا جستجو را شخصا و به صورت دستی انجام دهید.

در میان فهرست های فوق طراحی سایت DMOZ یکی از معتبرترین و با اهمیت ترین وب سایت ها از نظر گوگل است. اما توجه کنید که ثبت شدن سایت شما در این وب سایت چندان ساده نیست و به عوامل فراوانی بستگی دارد. گاهی اوقات ممکن است سایت شما ماه ها در لیست ثبت این سایت قرار گیرد اما باز هم نهایتا ثبت نشود.

طراحی سایت بهینه برای گوگل

تبادل لینک طراحی سایت با سایت های دیگر

یکی از بهترین روش ها تبادل لینک با سایت های دیگر است. اما همیشه در تبادل لینک با طراحی سایت های دیگر موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • دقت کنید تنها با طراحی سایت هایی تبادل لینک کنید که امتیاز بالایی در گوگل دارند.
  • بهتر است محتوای سایت هایی که با آنها تبادل لینک میکنید با طراحی سایت شما در یک زمینه باشد.
  • همیشه مطمئن شوید لینکی که از طراحی سایت دیگر دریافت میکنید مستقیم باشد.
  • همیشه در یک صفحه مشخص از وب سایت خود که دارای رتبه بهتری در گوگل است لینک طراحی سایت های دیگر را قرار دهید.
  • تعداد لینک ها در صفحه طراحی سایت شما نبایستی بیشتر از 50 مورد باشد.

بازگشت

برخی از مطالب طراحی سایت