طراحی سایت به ابزار نیاز دارد

طراحی سایت طراحی وب سایت ساخت سایت شرکت طراحی سایت طراحی سایت در تهران

برای طراحی سایت ابزار و نرم افزارهای مختلفی وجود دارد اما این ابزار را میتوان به دو گروه اصلی تقسیم کرد.

طراحی سایت به ابزار نیاز دارد

الف. ویرایشگرهای متنی یا Text Editor ها: طراحی سایت در این نوع نرم افزارها کدهای صفحات وب را به صورت دستی وارد میکند. یکی از معروف ترین ادیتورهای متنی برای صفحات وب ویرایشگر Notepad در ویندوز است.

ابزار طراحی سایت چیست؟

ب. نرم افزارهای ویزی ویگ Wysiwyg : در این گونه از نرم افزارها ، طراح سایت به صورت مستقیم اقدام به کدنویسی HTML نمیکند و از طریق استفاده از یک نرم افزار رابط گرافیکی ، طراحی سایت را انجام میدهد و نرم افزار به صورت خودکار کدهای HTML را ایجاد میکند. از پرطرفدارترین نرم افزارهای طراحی سایت میتوان به DreamWeaver ، FrontPage و Microsoft Experession Web اشاره نمود.

طراحی سایت به ابزار نیاز دارد

نرم افزار Front Page : فرانت پیج نرم افزاری برای طراحی سایت است که در سال 1997 برای اولین بار از سوی مایکروسافت به بازار عرضه شد. این نرم افزار تا سال 2003 بروزرسانی شد و نهایتا در سال 2007 از بسته Office حذف شد.

این امر در بحث طراحی سایت دقیقا مشابه با مقوله طراحی سایت به کمک سی اس اس می باشد و در سیستم طراحی سایت هماهنگی خاصی مابین این دو عامل وجود دارد.

طراحی سایت به چه ابزاری احتیاج دارد؟

نرم افزار Dream Weaver : این نرم افزار ابتدا توسط شرکت ماکرومدیا به بازار طراحی سایت عرضه شد و در آن زمان رقیبی جدی برای نرم افزار طراخی وب فرانت پیج به شمار میرفت. در سال 2005 کمپانی ادوبی شرکت ماکرومدیا را خریداری کرد و از آن پس تمامی تلاش خود را جهت رشد و ارتقا نرم افزار Dreamweaver معطوف کرد. این نرم افزار هم اکنون به عنوان یک نرم افزار حرفه ای طراحی سایت به شمار میرود.

نرم افزار Microsoft Expression Web : پس از آنکه شرکت مایکروسافت در سال 2006 پشتیبانی از نرم افزار طراحی سایت فرانت پیج را قطع کرد ، نرم افزار جدیدی با عنوان Microsoft Expression Web را به بازار عرضه کرد. این نرم افزار از هسته ای قوی برای ایجاد صفحات وب به زبان HTML بهره میبرد و امکان کدنویسی و طراحی و تولید پایگاه داده را نیز به کاربر میدهد.


بازگشت

برخی از مطالب طراحی سایت