طراحی سایت به کمک سی اس اس

طراحی سایت طراحی وب سایت ساخت سایت شرکت طراحی سایت طراحی سایت در تهران

طراحی سایت بدون جدول

طراحی سایت بدون جدول یا Tableless Web Design روشی از طراحی سایت است که از جدول برای چیدمان صفحات استفاده نمیکند. در این روش به جای استفاده از جدول از صفحات نما که رایجترین آنها CSS یا Cascading Style Sheet است استفاده میشود. CSS اولین بار توسط کنسرسیوم جهانی وب یا همان W3C به تمامی جهانیان به عنوان یک استاندارد طراحی وب معرفی شد. هدف اصلی در طراحی CSS جدا کردن محتوای متنی فایل ها از شیوه نمایش آنهاست. محتوای متنی فایل ها به زبان HTML و دیگر زبان های طراحی سایت نوشته میشوند اما شیوه نمایش آنها توسط CSS نوشته میشود. این روش جداسازی میتواند دسترسی بهتری را به محتوای متنی فراهم آورد و در عین حال پیچیدگی طراحی صفحات را به صورت چشمگیری کاهش میدهد.

طراحی سایت به کمک سی اس اس

طراحی سایت با کمک سی اس اس چگونه است؟

استفاده از CSS مزایای فراوان دیگری نیز دارد. به عنوان مثال اگر وب سایتی را طراحی کردید که صفحات بسیار زیادی دارد و در پایان کار تصمیم میگیرید که نوع فونت تمامی صفحات و یا رنگ آنها را تغییر دهید. در حالت عادی مجبور خواهید بود که تمامی صفحات را یک به یک تغییر دهید اما در صورتی که از CSS استفاده کرده باشید کافی است تنها کد CSS طراحی سایت را تغییر دهید و به صورت خودکار تمامی صفحات تغییر خواهند کرد.

این امر در بحث طراحی سایت دقیقا مشابه با مقوله طراحی سایت بهینه برای گوگل می باشد و در سیستم طراحی سایت هماهنگی خاصی مابین این دو عامل وجود دارد.

طراحی سایت به کمک سی اس اس

چند دلیل مهم طراحی سایت برای استفاده از CSS

  • از آنجا که CSS یک استاندارد جهانی است و تمامی مرورگرهای اینترنتی آن را پشتیبانی میکنند ، لذا استفاده از CSS باعث نمایش صحیح طراحی سایت شما در تمامی مرورگرهای اینترنتی میشود.
  • استفاده از CSS باعث آسان تر شدن تغییرات احتمالی در طراحی سایت خواهد شد. فرض کنید که این تغییر در نوع فونت و یا رنگ آن باشد. با استفاده از CSS کافی است تنها کد را تغییر دهید و نیازی به تغییر در تمامی صفحات طراحی سایت نیست.
  • در طراحی سایت توسط جداول ، فیکس کردن تصاویر در تمامی رزولشن ها برای این درصد مشخصی از صفحه طراحی سایت را اشغال کنند سخت است اما با استفاده از CSS میتوانید این کار را بهتر و آسان تر انجام دهید.
  • برای این که اطمینان پیدا کنید که طراحی سایت شما از استاندارد Tableless پیروی میکند یا نه به طراحی سایت http://w3tableless.com مراجعه نمایید.

نتیجه نهایی این است که در صورتی که به طراحی سایت به صورت جدی فکر میکنید حتما یادگیری CSS را در اولویت قرار دهید.


بازگشت

برخی از مطالب طراحی سایت