طراحی سایت در صفحه اول گوگل

طراحی سایت طراحی وب سایت ساخت سایت شرکت طراحی سایت طراحی سایت در تهران

بالا بردن رتبه طراحی سایت در گوگل یا اصطلاحا SEO سئو کردن طراحی سایت این روزها به یک اصل مهم برای یک وب سایت موفق تبدیل شده است. اما چگونه رتبه سایت را در گوگل بالا ببریم؟

قبل از این که روش بالا بردن رتبه سایت را در گوگل مورد بررسی قرار دهیم بهتر است کمی با موتور جستجوگر گوگل بیشتر آشنا شویم. در هنگامی که شما مطلبی را در گوگل جستجو میکنید در واقع بانک اطلاعاتی خود گوگل را جستجو میکنید که از قبل در گوگل آماده و رتبه بندی شده است. گوگل برای ایجاد این بانک اطلاعاتی عظیم از نرم افزاری با نام اسپایدر Spider استفاده میکند. این نرم افزار به صورت خودکار و دائمی بر روی اینترنت و طراحی سایت های مختلف در حال حرکت و جمع آوری اطلاعات است. این نرم افزار پس از ورود به یک صفحه وب متن کل صفحه و همچنین لینک های داخل صفحه را بررسی کرده و سپس بر اساس فرمول خاصی که توسط گوگل در نرم افزار لحاظ شده است نسبت به دادن امتیاز به صفحه اقدام میکند.

طراحی سایت در صفحه اول گوگل

ارتباط جستجو و طراحی سایت

در دنیای اینترنت میلیون ها و شاید میلیاردها صفحه وجود دارد اما سئوال اصلی این است که چطور وب سایتی در میان این همه طراحی سایت در صفحه اول گوگل قرار میگیرد؟ برای قرارگیری در صفحه اول در حدود بیش از 100 فاکتور گوناگون از طرف گوگل در نظر گرفته میشود. این فاکتورها و فرمول گوگل به صورت مستقیم هیچگاه از سمت گوگل در اختیار همه قرار نمیگیرد اما با رعایت برخی موارد شما میتوانید رتبه وب سایت خود را در گوگل بالاتر ببرید. دقت داشته باشید که رعایت موارد فوق تنها به بالاتر رفتن رتبه سایت کمک میکند و نتیجه صد در صد تنها با رعایت موارد فوق ممکن است حاصل نشود. برای بالا بردن رتبه سایت بهتر است با افراد و شرکت های متخصص تماس بگیرید.

یافتن کلمات کلیدی مناسب برای طراحی سایت

سعی کنید کلمات کلیدی مناسب را برای وب سایت خود بیابید. برای این کار طراحی سایت ها و نرم افزارهایی نیز وجود دارد اما بهترین روش این است که خود را به جای افرادی قرار دهید که به دنبال سرویس و یا کالای شما در اینترنت میگردند.

قرار دادن توضیحات و متا تگ های مناسب در صفحات طراحی سایت

طراحی سایت با هدف صفحه اول گوگل

در کنار کلمات عمومی که در کل طراحی سایت رعایت میشود ، برای هر صفحه نیز باید کلمات کلیدی و متا تگ مناسب برای همان صفحه را انتخاب کنید. سعی کنید متا تگ و کلمات کلیدی هر صفحه را به صورت مجزا برای هر صفحه مشخص کنید و از تکرار این توضیحات و کلمات برای تمامی صفحات وب سایت اجتناب کنید.

آدرس URL را قابل درک برای گوگل تنظیم کنید

برای طراحی سایت خود Sitemap مناسب ایجاد کنید

این امر در بحث طراحی سایت دقیقا مشابه با مقوله طراحی سایت دفتر فنی می باشد و در سیستم طراحی سایت هماهنگی خاصی مابین این دو عامل وجود دارد.

با استفاده از طراحی سایت ها و یا نرم افزارهای موجود در بازار برای طراحی سایت خود یک نقشه سایت یا Sitemap قابل درک برای گوگل با پسوند XML ایجاد کنید و به گوگل معرفی کنید. وجود نقشه طراحی سایت مناسب برای بالا بردن رتبه طراحی سایت در گوگل بسیار مهم است.

طراحی سایت در صفحه اول گوگل

طراحی سایت بهینه برای موتور جستجوگر گوگل

به وب سایت های دیگر متصل شوید و در سایت های دیگر لینک طراحی سایت خود را درج کنید

سعی کنید تا در طراحی سایت های دایرکتوری و مرجع آدرس وب سایت خود را درج کنید. این کار نیز در بالا بردن رتبه وب سایت موثر است. در میان وب سایت های دیگر شبکه های اجتماعی را از یاد نبرید. موتورهای جستجوگر به شبکه های اجتماعی توجه ویژه دارند.

از سرویس های دیگر گوگل نیز در طراحی سایت خود استفاده کنید

این روزها گوگل سرویس های رایگان دیگری نیز مانند گوگل پلاس یا گوگل مپ را به صورت رایگان ارائه میدهد. سعی کنید تا در طراحی سایت خود از این سرویس ها هم استفاده کنید. به عنوان مثال موقعیت دفتر یا محل کار خود را در گوگل مپ معرفی کنید و یا در گوگل پلاس عضو شوید و در وب سایت خود هم به گوگل پلاس خود لینک دهید.


بازگشت

برخی از مطالب طراحی سایت