طراحی سایت و الگوریتم آن

طراحی سایت طراحی وب سایت ساخت سایت شرکت طراحی سایت طراحی سایت در تهران

در واقع گوگل با استفاده از سیستم الگوریتم پاندا قادر به شناسایی طراحی سایت شما از نظر میزان کیفیت مطالب و همچنین بررسی کپی یا غیر کپی بودن مطلب از منبع طراحی سایت های دیگر در اینترنت است.

در واقع طراحی سایت هایی که قصد دارند تا رتبه خود را در موتور جستجوگر گوگل بالا ببرند بایستی علاوه بر رعایت اصول پایه برخی موارد دیگر را نیز در نظر داشته باشند. یکی از مهمترین موارد در سیستم پاندا گوگل میزان زمانی است که بازدیدکنندگان سایت بر روی صفحات وب سایت شما مکث میکنند. در واقع هر چقدر بازدیدکنندگان بر روی صفحات سایت شما بیشتر زمان صرف کنند نشان دهنده این مسئله است که صفحات طراحی سایت مذکور مطالب مفیدی را در مورد مطلب مورد نظر ارائه کرده و به همین سبب بازدیدکننده بر روی صفحه مورد نظر مکث و توقف بیشتری کرده است. پس سعی کنید تا در نگارش مطالب وب سایت خود وقت بیشتری صرف کنید و مطالب را غنی و کامل تهیه و در سایت منتشر کنید تا کاربران وقت بیشتری برای مطالعه مطالب سایت شما صرف کرده و از این نظر مورد توجه گوگل قرار بگیرید.

ساختار طراحی سایت

در هنگام ایجاد صفحات و مطالب جدید در طراحی سایت علاوه بر میزان کیفیت مطلب به عناصر دیگری نیز باید توجه داشته باشید. به عنوان مثال استفاده از پاراگراف بندی مناسب به میزان مکث کاربران سایت کمک شایانی خواهد کرد زیرا مطالعه مطلبی که درهم بوده و بدرستی پاراگراف بندی نشده است قطعا مشکل بوده و کاربر را خسته خواهد کرد. در صفحات وب سایت خود سعی کنید از تصاویر و یا فایل های مالتی مدیا مانند ویدئو نیز در محل مناسب با کیفیت و حجم متناسب استفاده کنید.

یکی دیگر از موارد مهم پیروی از زمینه و موضوع مشخص و یکسان در تمامی مطالب وب سایت است. به عنوان مثال وب سایت شما در مورد آشپزی است و بنابراین بایستی سعی کنید تا مطالب مرتبط با این موضوع را در سایت منتشر نمایید و از انتشار مطالب غیر مرتبط مانند خودرو و یا الکترونیک در سایت پرهیز کنید. گوگل فوکوس اصلی مطالب سایت شما را در تمامی صفحات بررسی و نتایج را جمع بندی میکند.

سعی کنید تا با استفاده از بخش بندی مناسب و قرار دادن منوهای شفاف و کارآمد کاربران و بازدیدکنندگان طراحی سایت را در مرور بهتر وب سایت یاری کنید. طراحی سایت شما اگر بهترین و غنی ترین مطالب را نیز دربر داشته باشد اما از منوهای مناسبی بهره نبرد ، کاربران به هیچ یک از این صفحات دسترسی نخواهند داشت.

طراحی سایت و الگوریتم آن

طراحی سایت چه ساختاری دارد؟

یکی دیگر از موارد به غیر از مکث بر روی هر صفحه ، گردش کاربران در صفحات مختلف سایت شماست. سعی کنید با استفاده از تگ های مناسب صفحات و مطالب مشابه سایت را به یکدیگر متصل کنید و به این وسیله کاربران و بازدیدکنندگان را بیشتر در سایت به گردش میان صفحات ترغیب کنید. یکی از بهترین موارد برای معرفی بهتر وب سایت درج لینک های خارجی از طریق شبکه های اجتماعی به وب سایت است. شما با لینک دادن از طریق شبکه های اجتماعی به وب سایت خود میتوانید بخوبی از توجه فراوان گوگل به شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

سعی کنید در قسمتی از وب سایت مطالب پربازدید را معرفی کنید. در واقع مطالب پربازدید سایت شما قطعا مطالبی هستند که از نظر کاربران مطالب غنی و مناسبی بودند و هر چقدر این مطالب بیشتر در دسترس بازدیدکنندگان جدید طراحی سایت قرار گیرد امکان مشاهد آنها بیشتر شده و بر محبوبیت صفحات فوق و همچنین امتیاز مثبت سایت از نظر گوگل افزوده میشود.

این امر در بحث طراحی سایت دقیقا مشابه با مقوله طراحی سایت و عناصر آن می باشد و در سیستم طراحی سایت هماهنگی خاصی مابین این دو عامل وجود دارد.

گوگل به سرعت لود شدن صفحات نیز توجه زیادی دارد پس باید سعی کنید صفحات وب سایت خود را تا حد امکان سبک و سریع طراحی کنید تا در زمان لود شدن وقت زیادی برای نمایش صفحات صرف نشود. همیشه میانگین سرعت را در کشور مبدا در نظر بگیرید تا کاربران سایت برای مشاهده سایت دچار مشکل نشوند. دقت داشته باشید استاندارد و فریم ورک اصلی قالب شما نیز در سرعت لود صفحات تاثیر فراوانی دارد. به شما توصیه میکنیم تا حد امکان از فایل های فلش استفاده نکنید و بیشتر از CSS در قالب خود استفاده کنید.

طراحی سایت با الگوریتم استاندارد

درست است که قالب طراحی سایت و زیبایی بصری نقش فراوانی در جذب مخاطبین طراحی سایت دارد اما کاربران نهایتا 20 الی 30 ثانیه مجذوب زیبایی ظاهری سایت شده و بلافاصله بدنبال مطالبی خواهند رفت که در سایت وجود دارد. پس سعی کنید تا حدامکان منوها و مطالب طراحی سایت را بدرستی تهیه کنید. حالا فرض کنید وب سایت شما منوهای مناسبی را در معرض نمایش قرار نداده باشد. قطعا کاربران مدت زمان زیادی را در طراحی سایت شما مکث نکرده و بلافاصله از سایت شما خارج میشوند. یکی از موارد دیگر که کاربران تمایل چندانی به مشاهده آن ندارند بنر و تبلیغات است. سعی کنید تا حد امکان از نمایش بنرهای تبلیغاتی در سایت و در واقع شلوغ کردن صفحات خودداری کنید.

بهتر است چند وقت یکبار آمار بازدید مطالب طراحی سایت را به دقت بررسی کنید و مطالب مفید طراحی سایت را شناسایی کنید و با بررسی نقاط قوت آنها در سایر مطالب طراحی سایت رتبه و میزان محبوبیت آنها را نیز بالا ببرید.

طراحی سایت و الگوریتم آن

محتوای الگوریتم طراحی سایت

یکی از بهترین روش های بالا بردن میزان مراجعه مجدد به طراحی سایت استفاده از سیستم ارسال خبرنامه است. شما با استفاده از این سیستم میتوانید بازدیدکنندگان را مجددا به طراحی سایت برگردانید. گوگل به میزان برگشت مجدد وب سایت نیز توجه دارد و کافی است هر چند وقت یکبار در زمان انتشار مطالب جدید لینک مربوط به خبر را از طریق ایمیل برای اعضا خبرنامه ارسال کنید تا آنها هم به سایت شما مراجعه کنند و در واقع با این کار شما میزان محبوبیت و بازدید وب سایت را به صورت همزمان بالا میبرید.

در یک کلام سعی کنید مطالب مفید در وب سایت خود منتشر کنید و از کپی برداری مطالب طراحی سایت های دیگر برای استفاده در طراحی سایت خود پرهیز کنید.


بازگشت

برخی از مطالب طراحی سایت