طراحی سایت و عناصر آن

طراحی سایت طراحی وب سایت ساخت سایت شرکت طراحی سایت طراحی سایت در تهران

در طراحی تمامی طراحی سایت ها عناصری وجود دارند که تقریبا همیشه در تمامی طراحی سایت ها وجود دارند. برای کسب نتیجه بهتر بایستی مواردی را در هنگام طراحی سایت رعایت کنید تا وب سایت شما زیبا ، سریع و کارآمد باشد.

یکی از مهمترین عناصر در طراحی سایت فضا است. با در نظر گرفتن فضای کافی برای هر یک از عناصر وب سایت شما این امکان را دارید تا با اختصاص فضای مناسب برای هر یک از این عناصر علاوه بر دیده شدن عنصر مورد نظر بتوانید ترتیب اهمیت عناصر را نیز در فضای موجود به خوبی مشخص کنید. سعی کنید فضای موجود را هدر ندهید و همیشه به فضای خالی بین خطوط مطالب طراحی سایت و همچنین هماهنگی فضای بین تصاویر و مطالب به خوبی دقت کنید.

شما با فضابندی مناسب این امکان را در قالب وب سایت خواهید داشت تا مرکزی کانونی را در طراحی سایت خود ایجاد کنید تا کاربر بلافاصله پس از ورود به طراحی سایت شما در اولین نگاه به منطقه مورد نظر شما بیشتر توجه کند. دقت داشته باشید که منظور ما از فضا همیشه یک منطقه سفید خالی نیست بلکه میتوانید فضای مورد نظر را با بافت و یا حتی عناصر گرافیکی مناسب ایجاد کنید.

طراحی سایت و عناصر آن

ناوبری و سیستم منو ساده طراحی سایت

سیستم ناوبری سایت خود را تا حد امکان ساده و قابل درک طراحی کنید. سعی کنید تا حد امکان تعداد منوهای اصلی را کم انتخاب کنید و در صورت لزوم عناصر را به صورت زیرشاخه موارد اصلی نمایش دهید. بسته به نوع وب سایت بهتر است تعداد عناوین اصلی بین 5 الی 10 مورد انتخاب شود. همچنین زیرمنوهای سایت را به صورت تک مرحله ای تعریف کنید و از تعریف زیرمنوهای چند لایه تا حد امکان خودداری کنید. در صورت امکان برخی از عناصر را به صورت گرافیکی و با تصاویر قابل درک برای کاربران طراحی سایت تعریف کنید.

بخش درباره ما را در طراحی سایت جدی بگیرید

برای برندهای مهم و شناخته شده ممکن است صفحه درباره ما اهمیت چندانی نداشته باشد اما مسلما برای اکثر وب سایت ها این صفحه بسیار مهم است. همیشه سعی کنید تا مطلبی را که در این صفحه قرار میدهید حداقل 300 کلمه باشد و کلمات کلیدی شما نیز حداقل 20 بار در متن این صفحه در بخش های مختلف در میان جملات تکرار شده باشد. این صفحه باید به خوبی فعالیت و توانایی های شما را در متنی نه چندان طولانی به کاربران طراحی سایت معرفی کند.

بخش تماس با ما طراحی سایت

معمولا بخش تماس با ما به دو شکل در طراحی سایت اجرا و در دسترس کاربران قرار میگیرد. ممکن است طراحی سایت از طریق یکی از عناوین موجود در منو و یا بخشی از قالب طراحی سایت در گوشه ای به شکل ماژول در دسترس کاربران و بازدیدکنندگان طراحی سایت قرار گرفته باشد. در هر یک از این حالت ها مهترین مسئله دیده شدن این بخش است. بایستی در طراحی سایت این بخش بسیار شفاف عمل کنید تا به محض ورود تمامی بازدیدکنندگان این بخش یا منو را به راحتی پیدا کنند.

تشویق به ثبت نام در طراحی سایت

سعی کنید برخی ویژگی ها را در وب سایت خود تنها برای اعضا طراحی سایت قرار دهید و استفاده از آنها را منوط به ثبت نام در سایت نمایید. البته دقت داشته باشید روند ثبت نام در طراحی سایت بایستی ساده و بسیار آسان باشد. از بکار بردن فرم های پیچیده برای ثبت نام در طراحی سایت اجتناب کنید. با ثبت نام و به دست آوردن ایمیل کاربران شما این امکان را خواهید داشت تا با ارسال ایمیل به اعضای سایت آنها را در جریان اخبار و تازه های شرکت و خدمات خود قرار دهید.

طراحی سایت و جستجوی کارآمد

اگر طراحی سایت شما حاوی اطلاعات و بخش های زیادی است حتما در طراحی سایت خود از سیستم جستجوی کارآمد و قوی استفاده کنید تا کاربران را برای یافتن سریع و دقیق اطلاعات مورد نظر یاری کند. حتما باکس جستجو را در مکانی مناسب در قالب طراحی سایت خود قرار دهید و جستجوی پیشرفته را به صورت امکانی اختیاری در اختیار کاربران قرار دهید تا در صورت تمایل امکان جستجوی دقیق تر برای بازدیدکنندگان طراحی سایت وجود داشته باشد.

این امر در بحث طراحی سایت دقیقا مشابه با مقوله طراحی سایت و معرفی به گوگل می باشد و در سیستم طراحی سایت هماهنگی خاصی مابین این دو عامل وجود دارد.

عناصر طراحی سایت

اطلاعات و منوهای مناسب در فوتر پایین صفحات طراحی سایت

سعی کنید تا از منوهای مهم و اصلی در فوتر طراحی سایت نیز استفاده کنید. با استفاده از این بخش شما امکان نمایش ساختاری درخت مانند از اصلی ترین صفحات طراحی سایت را دارید.

طراحی سایت با استفاده از کلیدهای گرافیکی مناسب

در طراحی منوهای گرافیکی طراحی سایت به شکل کلید باید دقت کنید از رنگ و سایز مناسب استفاده کنید. در طراحی دکمه های طراحی سایت از یک پک هماهنگ و منسجم استفاده کنید تا عناصر اصلی کلیدهای شما در تمامی بخش های طراحی سایت به آسانی قابل تشخیص باشد.

طراحی سایت و تصاویر زیبا و جذاب

مردم دوست دارند بیشتر ببینند تا آنکه بخوانند. قطعا استفاده از تصاویر زیبا تاثیر فراوانی در جلب توجه بازدیدکنندگان سایت شما دارد. دقت داشته باشید استفاده بیش از حد از تصاویر طراحی سایت شما را بسیار کند خواهد کرد پس همیشه در استفاده از تصاویر دقت کنید تا حجم هر یک تصاویر را نیز قبل از استفاده در طراحی سایت با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی کم حجم کنید.

استفاده از فونت با سایز مناسب در طراحی سایت

در صورتی که فونت سایت شما بیش از حد بزرگ و یا کوچک باشد قطعا تاثیر بسیار زیادی در میزان رضایت بازدیدکنندگان طراحی سایت شما خواهد داشت. علاوه بر سایز فونت نوع فونت هم بسیار مهم است. دقت داشته باشید فونت انتخابی شما حتما از فونت های استاندارد باشد تا در تمامی کامپیوترها و ابزار گوناگون مانند موبایل و تبلت نیز به درستی نمایش داده شود.


بازگشت

برخی از مطالب طراحی سایت