طراحی سایت و موتور جستجو

طراحی سایت طراحی وب سایت ساخت سایت شرکت طراحی سایت طراحی سایت در تهران

امروزه اکثر کاربران از موتورهای جستجوگر برای پیدا کردن نیازهای خود استفاده میکنند و قطعا وب سایتی که بتواند در موتورهای جستجوگر رتبه بهتری داشته باشد در بازاریابی و کسب مشتری هم موفق تر عمل خواهد کرد. اما آمار نشان میدهد که کاربران تنها 20 مورد اول در نتایج جستجو یا در واقع همان دو صفحه اول را مورد بازبینی و بازدید قرار میدهند و سایر صفحات را مشاهده نمیکنند. پس بایستی در دو صفحه اول گوگل قرار بگیریم. اما چگونه؟ در بالا بردن رتبه وب سایت عوامل زیادی دخالت دارند اما یکی از مهمترین این عوامل همان رعایت اصول در طراحی وب سایت است.

طراحی سایت و موتور جستجو

طراحی سایت

اولین قدم در طراحی سایت مناسب برای موتورهای جستجو این است که تشخیص دهیم که کدام یک از موتورهای جستجوگر برای کار شما از اهمیت بیشتری برخوردار است. در قدم بعدی لیست کاملی از کلماتی که فکر میکنید توسط افرادی که نیازمند به طراحی سایت شما هستند مورد جستجو قرار میگیرد تهیه کنید و سپس از آنها در معماری طراحی سایت و صفحات اصلی وب سایت استفاده کنید.

ساخت سایت با طراحی سایت

همیشه توجه داشته باشید که دایرکتوری ها از عوامل مهم در بالا بردن رتبه طراحی سایت است. با جستجوی ساده در اینترنت میتوانید به این گونه وب سایت ها دسترسی پیدا کنید و به راحتی سایت خود را در آنها لیست کنید. تا جایی که میتوانید در لیست های مختلف سایت خود را ارسال نمایید تا بیشترین میزان بازدید را از طراحی سایت های جستجوگر داشته باشید. برخی از موتورهای جستجوگر و دایرکتوری ها فایل های راهنمایی وجود دارند که توضیحاتی درباره این که بتوانید رتبه طراحی سایت را در موتور جستجو و یا دایرکتوری مورد نظر بالا ببرید به شما ارائه میدهند اما یکی از مهمترین مسائل که در تمامی موتورهای جستجو اهمیت دارد انتخاب صحیح کلمات کلیدی است. سعی کنید که کلمات مهمتر را در ابتدای لیست کلمات کلیدی قرار دهید و کلماتی را که در درجه اهمیت پائینتری قرار دارند را در انتهای لیست قرار دهید. دقت کنید از یک کلمه کلیدی بیشتر از حد استفاده نکنید.

این امر در بحث طراحی سایت دقیقا مشابه با مقوله طراحی سایت ورزشی می باشد و در سیستم طراحی سایت هماهنگی خاصی مابین این دو عامل وجود دارد.

این روزها سایت هایی وجود دارند که به صورت رایگان آمار بازدیدکنندگان طراحی سایت را در اختیار شما قرار میدهند. شما با استفاده از این آمار میتوانید کلماتی را که کاربران با استفاده از آنها به طراحی سایت شما دسترسی پیدا کردند را شناسایی کنید و نکات ضعف وب سایت خود را پیدا کنید.

طراحی سایت و موتور جستجو

وب سایت رقبای خود را هیچگاه فراموش نکنید و همیشه آنها را بررسی کنید تا متوجه شوید که آنها از چه کلمات کلیدی استفاده میکنند و یا از چه طراحی سایت هایی لینک دریافت کرده اند. بدین ترتیب شما میتوانید از راهکار آنها برای بالا بردن رتبه طراحی سایت استفاده کنید.

در متن صفحات طراحی سایت خود حداقل از 200 کلمه استفاده کنید و در عین حال سعی کنید حداقل 20 بار از کلمات کلیدی استفاده کنید. همچنین اگر از تصاویر در طراحی سایت خود استفاده میکنید برای تمامی تصاویر از طریق Alt توضیحات کافی قرار دهید.

اگر میتوانید در تمامی تالارهای گفتگو و شبکه های اجتماعی به صفحات طراحی سایت خود لینک قرار دهید. موتورهای جستجوگر به شبکه های اجتماعی و تالارهای گفتگو و وبلاگ ها توجه ویژه ای دارند و لینک در این قبیل طراحی سایت ها امتیاز زیادی را برای شما در بر خواهد داشت. عنوان صفحات طراحی سایت نیز از اهمیت بالایی برخوردار است پس سعی کنید همیشه از عناوین مناسبی برای صفحات طراحی سایت خود استفاده کنید.


بازگشت

برخی از مطالب طراحی سایت