طراحی سایت کاربر پسند

طراحی سایت طراحی وب سایت ساخت سایت شرکت طراحی سایت طراحی سایت در تهران

همیشه در طراحی وب سایت بر روی کاربران طراحی سایت توجه ویژه داشته باشید. یکی از اشتباهات رایج طراحان وب سایت این است که طراحی سایت را بر اساس نیازها و تفکرات خود میسازند و نه بر اساس نیازهای واقعی کاربران طراحی سایت.

طراحی سایت کاربر پسند

رابطه کاربر و طراحی سایت

به یاد داشته باشید که شما و کاربر طراحی سایت یکی نیستید. آنچه شما از وب سایت درک میکنید به عنوان شخصی که شناخت درونی و دقیق تری از وب سایت دارید ، الزاما با درک بازدیدکنندگان وب سایت یکی نیست. وقتی شما وب سایت را بر اساس دانسته ها و سطح حرفه ای فنی و تخصصی خود میسازید کاربران واقعی سایت را در نظر نگرفته اید. شاید کاربران سایت شما افراد عادی باشند که شناخت کافی از ساختار وب را ندارند. حتی ممکن است علایق و سلیقه آنها نیز کاملا با شما متفاوت باشد.

این امر در بحث طراحی سایت دقیقا مشابه با مقوله طراحی سایت کارواش می باشد و در سیستم طراحی سایت هماهنگی خاصی مابین این دو عامل وجود دارد.

همواره این اصل را به یاد داشته باشید که همه طراح وب سایت نیستند و نباید هم باشند. یک مثال : فرض کنید از کسانی که میخواهند وارد سینما بشوند بخواهیم که همگی کارگردان باشند. به همین شکل شما هم نباید انتظارات زیادی از کاربران طراحی سایت داشته باشید. همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که کاربران قصد ندارند درک پیچیده ای از وب مانند طراحان وب داشته باشند.

طراحی سایت و نقش کاربر

کلید موفقیت یک طراحی سایت در این است که طراح آن سعی کند تا از دید کاربر به طراحی سایت نگاه کند.

همواره به یاد داشته باشید که کاربران با هم متفاوت هستند. آنچه ممکن است برای یک کاربر ساده طراحی سایت به نظر برسد برای کاربر دیگری ممکن است پیچیده باشد. سایت هایی که کلا برای کاربران ساده طراحی میشوند ممکن است نیازهای کاربران حرفه ای تر را پوشش ندهد. کاربران توانا و حرفه ای تر ممکن است محدودیت ها و نواقصی را در سایت های ساده ببینند. با توجه به این مسئله بهتر است سایت را ساده طراحی کنید اما در عین حال تفاوت ها را نیز در نظر داشته باشید. سعی کنید همه عناصر را در اختیار کاربر قرار ندهید زیرا این مسئله کاربران آماتور را دچار مشکل میکند.

طراحی سایت کاربر پسند

طراحی سایت و اثرش بر ذهن کاربر

یکی دیگر از مسائل مهم این است که محدودیت های رسانه وب را همیشه بشناسید و در نظر داشته باشید. طراحی سایت باید در عین سادگی ، کاربر پسند و پر از اطلاعات مفید باشد. اما دقت کنید که کاربران طراحی سایت در چه منطقه ای و با چه سرعت اینترنتی به طراحی سایت شما دسترسی دارند. آیا آنها محدودیت سرعت دارند یا خیر؟

درست است که نوآوری همیشه خوب است اما برخی تئوری ها و اصول طراحی سایت را همیشه مد نظر داشته باشید و هماهنگی آنها را رعایت کنید. به عنوان مثال درست است که طراحی سایت کتاب های سه گوش امکان پذیر است اما کتاب های زیادی با این روش تولید نمیشوند!


بازگشت

برخی از مطالب طراحی سایت