طرح ریزی برای طراحی سایت

طراحی سایت طراحی وب سایت ساخت سایت شرکت طراحی سایت طراحی سایت در تهران

این روزها میلیون ها طراحی سایت در دنیای اینترنت وجود دارند اما به راستی کدام وب سایت ها میتوانند در میان این همه وب سایت از دیگران موفق تر عمل کنند؟ اکثر شرکت ها مایل به داشتن یک طراحی سایت هستند اما واقعیت این است که فاصله بین داشتن یک طراحی سایت و بازاریابی در اینترنت بسیار زیاد است. در طراحی سایت موفق عوامل زیادی وجود دارند که با بکارگیری و برنامه ریزی دقیق برای تک تک این عناصر دسترسی به یک طراحی سایت موفق مهیا میگردد.

یکی از اولین قدم ها در یک طراحی سایت موفق روان شناسی طراحی سایت است که اصطلاحا به آن Methodology نیز میگویند. در دوران قبل صرفا راه اندازی طراحی سایت و تبلیغ آن در چند طراحی سایت اینترنتی و یا مجلات برای معروف شدن یک طراحی سایت کفایت میکرد اما در حال حاضر وضعیت به شکل دیگری است و دیگر شاید این روش ها پاسخگو نباشند بلکه بایستی در طراحی سایت خود بیشتر دقت نمایید.

طراحی سایت با برنامه ریزی مناسب

در اولین قدم شما بایستی اهداف مورد نیاز خود را در طراحی سایت مشخص نمایید و همچنین شناخت مناسبی از خواسته ها و انتظارات مشتریان خدمات خود داشته باشید و سپس در طراحی سایت خود به درستی این خدمات را به مشتری معرفی نمایید.

همانطور که اشاره شد اولین قدم در طراحی سایت موفق مشخص کردن اهداف شما در سازمان مورد نظر است. شما بایستی تمامی بخش های مختلف را در وب سایت شرکت و یا سازمان مورد نظر به درستی مشخص و معرفی نمایید. بهتر است لیستی از اهداف اولیه و ثانویه تهیه نمایید و تصمیم بگیرید که کدام بخش ها بایستی در طراحی سایت شما پر رنگ تر باشند. معمولا شرکت ها بایستی موارد زیر را در طراحی سایت خود به عنوان مسائل اولیه و مهم در نظر گیرند. این مسائل عبارتند از : آگهی و معرفی صحیح و روشن کالاها و خدمات ، امکان فروش کالاها و یا خدمات به صورت آنلاین در صورت امکان ، فراهم نمودن امکان پشتیبانی و یا پاسخ دهی و مشاوره به صورت آنلاین برای مشتری ها ، ارائه اطلاعات کافی و روشن درباره سابقه شرکت و محصولات قابل ارائه و تاکید بر روی مارک تجاری شرکت برای نهادینه کردن آن در ذهن مشتری.

طرح ریزی برای طراحی سایت

طراحی سایت دارای کیفیت بی نظیر

برخی مواقع ممکن است سایت ها به صورت مستقیم به سراغ محصول مورد نظر خود نروند و تنها با نمایش آن به مشتری به دنبال جلب نظر آنها باشند. مثلا برخی بازی ها رایانه ای و یا فیلم ها قبل از این که به بازار عرضه شوند با راه اندازی وب سایت و نمایش کلیپ ها ، تصاویر و توضیحات سعی در جلب مخاطبین بیشتر قبل از ارائه محصول مورد نظر دارند. این کار باعث میشود که کاربران و علاقمندان قبل از ارائه محصول با آن آشنا شده و در زمان ارائه ، تولیدکنندگان محصول میزان بیشتری مشتری را جلب کنند.

اما به غیر از آن بسیاری از شرکت ها آماده ارائه و فروش محصولات خود هستند. این شرکت ها میتوانند خدمات را همان لحظه ارائه نمایند و بنابراین میتوانند در طراحی سایت خود با ارائه توضیحات کافی درباره محصول اقدام به فروش آنلاین نمایند. دقت کنید که همواره توضیحات کافی را به همراه تصاویر مناسب در طراحی سایت ارائه دهید تا کاربران به سایت شما توجه و اعتماد کافی داشته باشند. دقت کنید کاربران در صورت خرید آنلاین محصولات و خدمات شما توقع پشتیبانی آنلاین را نیز دارند. بنابراین همیشه امکان پشتیبانی آنلاین را در طراحی سایت خود در نظر بگیرید. اگر شما از آن دسته شرکت هایی هستید که محصولات دیگران را در طراحی سایت ارائه میکنید بهتر است در توضیحات هر محصول لینک مستقیمی نیز به توضیحات محصول در طراحی سایت شرکت تولید کننده اصلی لحاظ نمایید.

این امر در بحث طراحی سایت دقیقا مشابه با مقوله فرمت تصاویر طراحی سایت می باشد و در سیستم طراحی سایت هماهنگی خاصی مابین این دو عامل وجود دارد.

طراحی سایت استاندارد

دقت کنید که وب سایت شما تنها پل ارتباطی در بازار اینترنت مابین شما و خریداران است پس سعی کنید همواره در طراحی ظاهری طراحی سایت خود دقت کافی را به عمل آورید. همواره از تصاویر مناسب و زیبا استفاده کنید و سعی کنید لوگو و یا آرم تجاری خود را هم به خوبی در سایت استفاده نمایید تا مورد توجه کاربران قرار گیرد.

در کنار طراحی سایت مناسب شما بایستی همیشه سعی کنید وب سایت خود را به درستی به کاربرانی که به خدمات شما نیاز دارند معرفی نمایید. این روزها بهترین روش جذب مشتری در اینترنت موتورهای جستجوگر هستند. پس بایستی سایت خود را مناسب برای شناسایی توسط موتورهای جستجوگر طراحی کنید اما در عین حال طراحی سایت شما بایستی به گونه ای باشد که کاربران را مجددا به طراحی سایت جذب کند تا ترافیک بالاتر برود و همچنین جذابیت داشته باشد تا کاربران طراحی سایت شما را در شبکه های اجتماعی به دوستان دیگر خود هم معرفی کنند.

این روزها در حدود 90 درصد کاربران اینترنتی از موتورهای جستجوگر یا همان Search Engine ها برای یافتن مطالب مورد نیاز خود استفاده میکنند. شما با بهینه سازی طراحی سایت خود یا همان SEO در واقع کاربران بیشتری را از طریق موتورهای جستجوگر به وب سایت خود هدایت میکنید و شانس یافتن مشتری را بالا میبرید. سعی کنید با استفاده از SEO رتبه طراحی سایت خود را در موتورهای جستجوگر بالا ببرید.

طرح ریزی برای طراحی سایت

برنامه ریزی برای طراحی سایت حرفه ای

وب سایت های موفق معمولا از راهکاری برای بازگرداندن کاربران به طراحی سایت خود استفاده میکنند. سعی کنید با رائه مسابقات ، قرعه کشی و یا نمایش اخبار و مطالب خواندنی کاربران را مجدد به طراحی سایت خود برگردانید.در این راه میتوانید از وب سایت های ثالث دیگری نیز برای فروش خدمات و محصولات خود در قالب تخفیف و یا حراج ویژه استفاده نمایید که این روزها بسیار روش موثری است.

همیشه در معرفی طراحی سایت خود دقت کنید تا به حریم کاربران و مخاطبین طراحی سایت خود به زور وارد نشوید. در گذشته ارسال ایمیل های تبلیغاتی روش خوبی بود ولی این روزها انبوهی از ایمیل های تبلیغاتی هر روز در Spam فولدر کاربران وجود دارد که حتی بدون مشاهده عناوین کل آنها را حذف میکنند. برای ارسال ایمیل بهتر است ایمیل های تبلیغاتی خود را تنها به کاربران سایت خود ارسال کنید . برای این منظور میتوانید دسترسی به بخش هایی از وب سایت خود را برای کاربران و اعضای سایت محدود کنید و پس از عضویت کاربران در طراحی سایت و دریافت و ثبت ایمیل آنها در بخش اعضا اقدام به ارسال ایمیل های اطلاع رسانی برای کاربران سایت خود نمایید . در ارسال این ایمیل ها محتاط باشید زیرا ارسال بیش از حد ایمیل باعث آزار کاربران خواهد شد و حتی بعد از مدتی دیگر حتی به ایمیل های شما توجهی نشان نخواهند داد.

ظاهر و رنگ بندی طراحی سایت نیز بسیار مهم است. به عنوان مثال اگر مخاطبین طراحی سایت شما کودکان هستند سعی کنید از رنگ های شاد و تصاویر جذاب برای کودکان استفاده نمایید اما اگر طراحی سایت شما درباره خدمات حسابرسی و حسابداری است سعی کنید اطلاعات به سبک تجاری ارائه شوند و تصاویر نشانه هایی از دقت و نظم داشته باشند.حال فرض کنید که در طراحی سایت خود میخواهید محصولات کشاورزی ارائه نمایید . مشخص است که هدف شما کشاورزان خواهند بود و این قشر معمولا با اینترنت چندان آشنایی ندارند . پس بایستی سایت خود را برای این قشر تا حد امکان ساده و قابل درک طراحی نمایید و لینک های اصلی طراحی سایت را بیشتر با المان های آشنا برای آنها مشخص نمایید.

سعی کنید با کاربران خود همواره در تماس باشید. مثلا کاربران و اعضای طراحی سایت را در جریان تاریخ حراجی ها و یا تاریخ و مشخصات محصولاتی که بزودی در طراحی سایت معرفی میشوند قرار دهید. در یک کلام کاربران خود را رها نکنید و سعی کنید آنها را مجددا به طراحی سایت خود برگردانید تا از این راه امکان فروش محصولات و خدمات به کاربران را نیز بالا ببرید.


بازگشت

برخی از مطالب طراحی سایت