فروشگاه و طراحی سایت

طراحی سایت طراحی وب سایت ساخت سایت شرکت طراحی سایت طراحی سایت در تهران

افزایش قدرت طراحی سایت کاربران

در دنیای امروزی کاربران تنها با چند کلیک میتوانند محصولات مختلف را در اینترنت با هم مقایسه کنند و پاسخ سئوالات خود را درباره کیفیت و امکانات محصول مورد نظر در سایت های دیگر در میان نظر خریداران قبلی جستجو کنند و یا حتی سئوالات خود را در تالارهای گفتگو مطرح کنند تا پاسخ مورد نظر خود را از سایر کاربران دریافت کنند. آنها حتی میتوانند در جستجوی خود میزان بودجه مورد نظر خود را نیز مطرح کنند تا به بهترین نتایج جستجو طراحی سایت داشته باشند و حتی در نهایت موارد یافت شده در جستجو را با یکدیگر مقایسه کنند.

دسترسی بیشتر به طراحی سایت کالا و خدمات

خریداران اینترنتی هم اکنون تقریبا میتوانند هر چیزی را در اینترنت سفارش دهند. از کتاب و لوازم الکترونیک گرفته تا لوازم منزل و یا حتی دارو. مثلا طراحی سایت آمازون amazon.com را در نظر بگیرید. در این وب سایت میلیون ها کتاب وجود دارد و عملا در واقعیت هیچ کتاب فروشی امکان نگهداری و یا ارائه این حجم کتاب آن هم با چنین امکان جستجو دقیقی را ندارد. در ضمن این امکان را در نظر بگیرید که خریداران محدود به یک محله و یا حتی یک کشور نیستند و امکان خرید از سراسر دنیا وجود دارد.

کسب اطلاعات دقیق و سریع برای طراحی سایت

خریداران اینترنتی میتوانند قبل از خرید با مراجعه به وب سایت های دیگر اطلاعات دقیق و واقعی از محصول خود را مطالعه نمایند و یا حتی با خریداران قبلی طراحی سایت و یا خدمات درباره کیفیت آن سئوال کنند.

راحتی بیشتر در دادن سفارش و پیگیری سفارش تا لحظه تحویل کالا

مشتریان میتوانند به راحتی از خانه و یا حتی محل کار سفارشات خود را به صورت آنلاین در هر ساعتی از شبانه روز ثبت کنند و در نهایت سفارش خود را به صورت آنلاین تا لحظه تحویل محصول ردگیری کنند.

این امر در بحث طراحی سایت دقیقا مشابه با مقوله نقش کاربران در طراحی سایت می باشد و در سیستم طراحی سایت هماهنگی خاصی مابین این دو عامل وجود دارد.

فروشگاه و طراحی سایت

قابلیت تبادل نظر با سایر کاربران درباره طراحی سایت

شما میتوانید تجربه خود را از خرید کالا و یا محصول از طراحی سایت خاصی با سایر کاربران در میان بگذارید.

تهیه بانک اطلاعاتی طراحی سایت کامل از خریداران

شرکت های فروشنده محصولات و یا خدمات نیز میتوانند اطلاعات جالبی درباره مشتریان فعلی ، بازار فروش رقبا و ... به دست آورند و با استفاده از این اطلاعات بازاریابی بهتری برای محصول مورد نظر خود ارائه دهند.

استانداردهای طراحی سایت

در نظر گرفتن استانداردهای وب در طراحی سایت ها اهمیت فراوانی دارند. با رعایت این موارد شما اطمینان خواهید داشت که طراحی سایت شما برای ابزارهای مختلف هماهنگی داشته باشند و مشکلی در نمایش طراحی سایت شما به وجود نخواهد آمد.

یکی از مسائل مهم در طراحی سایت سهولت استفاده از سایت برای بازدیدکنندگان است. در واقع طراحی سایت شما باید به صورتی باشد که کاربران به راحتی بتوانند اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند. در واقع کاربر در زمان استفاده از طراحی سایت نباید مجبور به فکر کردن باشد تا بتواند اطلاعات مورد نظر خود را بیابد. تمامی قسمت های اصلی طراحی سایت باید به صورت کاملا شفاف در دسترس کاربران قرار داشته باشد. همیشه به این فکر کنید که کاربران سایت شما اکثرا وب گردانی آماتور هستند و بلافاصله پس از ورود به سایت بایستی به راحتی اجزای اصلی طراحی سایت را تشخیص دهند و اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند.

در واقع وقتی طراحی سایت به خوبی طراحی شده باشد کاربر برای استفاده از آن نیاز به فکر کردن ندارد و همه چیز به خوبی و به صورت مشخص در جای خود هستند.

اما اگر طرح و محل قرار گیری کلیدهای اصلی به درستی طراحی سایت نشده باشد ، کاربر برای استفاده از هر بخش باید قدری بیشتر از حد معمول فکر کند و این مسئله باعث از دست رفتن انرژی و اعتماد به طراحی سایت در شخص بازدیدکننده میشود و او ممکن است بدون آن که اطلاعات مورد نیاز طراحی سایت خود را یافته باشد سایت را ترک کند.

همیشه این طور فکر کنید که تحمل و زمان کاربران کم است و باید طراحی سایت را به صورتی طراحی کنید که کاربران در کمترین زمان بتواند اطلاعات مورد نظر را پیدا کند. در عین حال خلوت بودن در طراحی سایت بسیار مهم است.

حال این سئوال پیش می آید که چگونه کاربران را در طراحی سایت زیاد به فکر کردن وادار نکنید. حال یک مثال را برای شما مطرح میکنیم. دکمه هایی که در اینترنت قابل کلیک هستند اغلب شکلی کاملا معین و استاندارد دارند و متن طراحی سایت روی کلیدها هم همیشه شما را به خوبی مطلع میکند که با کلیک بر روی آن به چه نوع اطلاعاتی دسترسی خواهید داشت. حالا اگر شما کلید را به شکلی نامتعارف طراحی سایت کنید باعث سردرگمی و اتلاف وقت کاربران میشوید.

در واقع کاربران طراحی سایت تنها به دنبال اطلاعات هستند و اگر به هر دلیلی نتوانند اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند بی شک طراحی سایت شما را ترک میکنند و شاید هرگز دوباره به سایت شما برنگردند. طراحی سایت خود را ساده و گویا طراحی کنید.

فروشگاه و طراحی سایت

روش استفاده کاربران از طراحی سایت

کاربران معمولا دید متفاوتی از طراحی سایت شما نسبت به دید خود شما دارند. معمولا ما انتظار داریم که همه کاربران اطلاعات تمامی صفحه را از بالا به پایین به صورت کامل مرور کنند اما در واقع کاربران خیلی سریع صفحات را اسکن میکنند. دقت کنید آنها اسکن میکنند و اطلاعات را نمیخوانند مگر آن که در اسکن کلی بخشی از صفحه توجه آنها را به خود جلب کند. روش اسکن صفحات از جانب کاربران کاملا متفاوت است و نمیتوان قانونی برای آن در نظر گرفت اما به هر حال رفتار اکثر آنها شباهت هایی نیز دارد.

طراح وب سایت موفق کسی است که شناخت مناسبی از بازدیدکنندگان داشته باشد.


بازگشت

برخی از مطالب طراحی سایت