نقش کاربران در طراحی سایت

طراحی سایت طراحی وب سایت ساخت سایت شرکت طراحی سایت طراحی سایت در تهران

طراحان وب سایت معمولا آنقدر یک سایت را ساده طراحی میکنند که گویا توانایی و تمایلات کاربران طراحی سایت در حد صفر بوده است. در برخی موارد طراحان وب سایت را برای یک مرورگر خاص طراحی سایت میکنند اما این مسئله را همیشه در ذهن داشته باشید که این مرورگرها نیستند که از طراحی سایت شما استفاده میکنند بلکه مردم عادی این کار را انجام میدهند.

نقش کاربران در طراحی سایت

خوشبختانه همه طراحان هم کاربران را فراموش نمیکنند. سایت خوب سایتی نیست که تنها از نظر ظاهری زیبا طراحی سایت شده باشد بلکه باید دارای محتوا مناسب نیز باشد. در عین حال دقت داشته باشید که هیچ فرد خاصی در اینترنت و میان کاربران وجود ندارد و همیشه سعی کنید از دید یک شخص واقعی و متوسط به سایت خود در هنگام طراحی سایت نگاه کنید. در واقع بعضی موارد به صورت عمومی وجود دارند که تمامی کاربران در هنگام مواجه با یک وب سایت به آن توجه میکنند. پس هیچگاه این موارد را فراموش نکنید. اکثر کاربران طراحی سایت دوست دارند یک چیز مشابه ببینند و در عین حال قادر هستند برخی موارد را به خاطر بسپارند. اما افرادی وجود دارند که بهتر میبینند و میتوانند جای صدها پیوند را در سایت شما به ذهن بسپارند اما افرادی هم ممکن است در صورت مواجه با حجم زیاد اطلاعات و یا لینکها در طراحی سایت شما گمراه شوند.

کاربران طراحی سایت

اولین جنبه در طراحی سایت که باید مورد توجه قرار گیرد بینایی است. روش اصلی طراحی سایت که همه کاربران از آن بهره میگیرند همین روش است. آنها به صفحه مانیتور نگاه میکنند و اطلاعات طراحی سایت را که به شکل گرافیک ، رنگ ، متن و یا تصاویر متحرک هستند را مشاهده میکنند. قابلیت دید کاربران طراحی سایت از اهمیت زیادی برخوردار است. مثلا برخی کاربران طراحی سایت بینایی ضعیفی دارند و اگر سایز فونت متن بزرگ نباشد و وضوح بین عناصر صفحه طراحی سایت پیش زمینه و پس زمینه متمایز نباشد قادر به مطالعه اطلاعات به صورت صحیح نیستند. متاسفانه برخی سایت ها این مسئله را کاملا فراموش میکنند و اندازه متون سایت را خیلی کوچک تعیین میکنند.

نقش کاربران در طراحی سایت

طراحی سایت مورد علاقه کاربران

کاربرانی که به نوعی دارای مشکل کوررنگی هستند اغلب هنگامی که با رنگ های ته رنگ مشابه از یک نوع روشنایی و اشباع یکسان مواجه میشوند ، نمیتوانند آنها را از یکدیگر تفکیک کنند.طراحان وب میتوانند با پیروی از چند قانون ساده از چنین مواردی اجتناب کنند. برای مشاهده رنگ بندی مناسب در طراحی سایت بر روی این قسمت کلیک نمایید.

همیشه از بکار بردن متنها ، گرافیک و پس زمینه های تک رنگ اجتناب کنید. احتمال دارد هنگام استفاده از متن رنگی روی پس زمینه های طراحی سایت با اشباع رنگ مشابه با مشکل مواجه شوید. مثلا به جای استفاده از متن آبی خاکستری روی یک پس زمینه قرمز رنگ که هر دو به رنگ خاکستری بی رنگ نزدیک هستند از متن سفید روی پس زمینه قرمز و یا برعکس استفاده کنید.

این امر در بحث طراحی سایت دقیقا مشابه با مقوله نکات مهم طراحی سایت می باشد و در سیستم طراحی سایت هماهنگی خاصی مابین این دو عامل وجود دارد.

وضوح را زیاد کنید و از متنها ، گرافیک و پس زمینه های دارای روشنایی شبیه به هم پرهیز کنید. یک استفاده مهم از رنگ در صفحه وب رنگ پیوندها میباشد. در حالت کلی باید از اصلاح رنگ ها در هر صورتی پرهیز کنید ولی اگر رنگ پیوندها را تغییر میدهید از بکار بردن رنگ های وضعیت پیوند با ته رنگ مشابه ، اشباع مشابه یا روشنایی مشابه برای پس زمینه یا بقیه عناصر اجتناب کنید. مثلا اگر طراحی سایت شما به رنگ قرمز هستند از تغییر آنها به رنگ صورتی اجتناب کنید.


بازگشت

برخی از مطالب طراحی سایت